Senator-elekt z Wyoming mówi o Bitcoinie w ABC News

Cynthia Lummis, senator-elekt z Wyoming, omówiła Bitcoin w ABC News. Opisała dominującą kryptokur walutę jako repozytorium wartości i wyraziła optymizm co do jej skończonej podaży.

Nastąpiło to niecały miesiąc po zatwierdzeniu statutu banku Avanti przez Państwową Radę Bankową w Wyoming. Avanti jest instytucją finansową, która koncentruje się na aktywach cyfrowych i rozwija symbolicznego dolara amerykańskiego o nazwie Avit.

Avanti chwalił Wyoming za uregulowanie kwestii związanych z kryptokurrency i proaktywne podejście do regulacji aktywów kryptograficznych. Bank powiedział:

„Wyoming ma jedyny amerykański regulator z programem nadzorczym i regulacyjnym dla aktywów cyfrowych, który jest bliski ukończenia.“

Senator-Elekt mówi, że Bitcoin ma skończoną ofertę, ale dolar wysadza się w powietrze…

Podczas jednego z segmentów w ABC News, Lummis wyjaśniła, dlaczego widzi Bitcoin jako łańcuch wartości. Podkreśliła, że jest byłym skarbnikiem państwowym i zainwestowała stałe środki.

Bazując na swoim rodowodzie jako inwestor i skarbnik, powiedziała, że oferta Bitcoin’a jest atrakcyjna.

Dolar amerykański, który pozostaje dominującą walutą rezerwową, wysadza się w powietrze. Od marca, kiedy to wszystkie rynki załamały się z powodu pandemii, dolar stale spada w stosunku do innych walut rezerwowych.

Lummis, w szczególności, powiedział, że oczekuje, że Bitcoin będzie się rozwijać do znacznego wzrostu wartości w perspektywie długoterminowej. Ona powiedziała:

„Mam nadzieję, że uda mi się wprowadzić Bitcoina do krajowej rozmowy. Jestem byłym skarbnikiem państwowym. Zainwestowałem stałe fundusze naszego państwa. Więc zawsze szukałem dobrego towaru. A Bitcoin pasuje do tego obrazu. Nasza własna waluta wysadza się w powietrze. Bitcoin nie. 21 milionów Bitcoinów zostanie zaminowanych i to wszystko. To skończony zapas. Więc jestem pewna, że w najbliższej przyszłości będzie to ważny gracz w cennych sklepach.“

Ustawienia nadal wykazują zaufanie

Ogólnie rzecz biorąc, Bitcoin konsekwentnie obserwuje wzrost zaufania zarówno wśród inwestorów, jak i organów regulacyjnych.

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, który w październiku ogłosił nabycie BTC za 425 milionów dolarów, powiedział, że BTC dalej rozwija się w kierunku konta oszczędnościowego dla miliardów ludzi.

Jako magazyn wartości, może on zachować wartość, umożliwić użytkownikom wysyłanie i odbieranie transakcji, a także zapewnić bezpieczeństwo środków. Saylor powiedział

„Bitcoin nie jest walutą i nie jest to sieć płatnicza. Jest to bank w cyberprzestrzeni, prowadzony przez nieprzekupne oprogramowanie, oferujący globalne, przystępne cenowo, proste i bezpieczne konto oszczędnościowe miliardom ludzi, którzy nie mają możliwości lub nie chcą zarządzać własnym funduszem hedgingowym“.

Bitcoin jest wyjątkowy, ponieważ może działać jako magazyn wartości, bezpieczna przystań aktywów, zabezpieczenie, waluta i warstwa rozliczenia. Jego cechy pozwalają mu pracować jak wiele instrumentów finansowych, których ludzie doświadczają jako takich, co czyni go jeszcze bardziej wydajnym i praktycznym jako magazynu wartości.